Anthony Weiner


U.S. House of Representatives
U.S. Representative
January 3, 1999 - June 21, 2011 Videos: 222 City Council, New York, NY
c. June 3, 1994 - c. November 4, 1998 Videos: 1
Former District Map Ideology Rankings

Ideology data is based on DW-NOMINATE statistics developed by Keith Poole and Howard Rosenthal. More information can be found at the Voteview Blog .

Recent Appearances

See all appearances

Appearance Stats