Clair Burgener

Previously

U.S. House of Representatives
U.S. Representative
January 4, 1973 - January 13, 1975 Videos: 1 U.S. House of Representatives
U.S. Representative
January 14, 1975 - January 3, 1983 Videos: 0
Ideology Rankings

Ideology data is based on DW-NOMINATE statistics developed by Keith Poole and Howard Rosenthal. More information can be found at the Voteview Blog .

Recent Appearances

  • [alt text]

    California Inaugural Address

    Former U.S. Senator Pete Wilson, who was elected governor of California the previous November over Dianne Feinstein, gaveā€¦

See all appearances

Appearance Stats

More