Corinne "Lindy" Claiborne Boggs

Previously

March 20, 1973 - January 3, 1991 U.S. Representative, U.S. House of Representatives Videos: 101 November 15, 1997 - c. January 1, 2001 Ambassador, Holy See, United States Videos: 1
View Official Bio

Recent Appearances

See all appearances

Appearance Stats

Committees

Show All

Votes

  • 101st Congress

    1989 - 1990
  • 100th Congress

    1987 - 1988
  • 99th Congress

    1985 - 1986
  • 98th Congress

    1983 - 1984
  • 97th Congress

    1981 - 1982
Show All

Bills

  • 101st Congress

    1989 - 1990
  • 100th Congress

    1987 - 1988
  • 99th Congress

    1985 - 1986
  • 98th Congress

    1983 - 1984
  • 97th Congress

    1981 - 1982
Show All