Darrell Issa

January 7, 2003 - Present U.S. Representative, R-CA 49th Videos: 427

Previously

c. July 25, 2003 - c. November 1, 2003 Gubernatorial Candidate, California Videos: 2 January 3, 2001 - January 6, 2003 U.S. Representative, U.S. House of Representatives Videos: 35
View Official Bio View Official Website

Recent Appearances

See all appearances

Appearance Stats

Committees

Show All

Votes

  • Current

    113th Congress

    2013 - 2014
  • 112th Congress

    2011 - 2012
  • 111th Congress

    2009 - 2010
  • 110th Congress

    2007 - 2008
  • 109th Congress

    2005 - 2006
Show All

Bills

  • Current

    113th Congress

    2013 - 2014
  • 112th Congress

    2011 - 2012
  • 111th Congress

    2009 - 2010
  • 110th Congress

    2007 - 2008
  • 109th Congress

    2005 - 2006
Show All