Gabrielle Giffords

January 8, 2012 - Present Co-Founder, Americans for Responsible Solutions Videos: 0

Previously

January 4, 2007 - January 25, 2012 U.S. Representative, U.S. House of Representatives Videos: 100 c. November 7, 2006 - c. January 4, 2007 U.S. Representative-Elect, Arizona Videos: 1 c. January 1, 2003 - c. January 1, 2005 State Senator, Arizona Videos: 1
View Official Bio View Official Website

Recent Appearances

See all appearances

Appearance Stats

Committees

Votes

  • 112th Congress

    2011 - 2012
  • 111th Congress

    2009 - 2010
  • 110th Congress

    2007 - 2008

Bills

  • 112th Congress

    2011 - 2012
  • 111th Congress

    2009 - 2010
  • 110th Congress

    2007 - 2008