Gary Ackerman

Previously

January 5, 1993 - January 3, 2013 U.S. Representative, U.S. House of Representatives Videos: 233 March 1, 1983 - January 4, 1993 U.S. Representative, U.S. House of Representatives Videos: 64
View Official Bio View Official Website

Recent Appearances

See all appearances

Appearance Stats

Committees

Show All

Votes

  • 112th Congress

    2011 - 2012
  • 111th Congress

    2009 - 2010
  • 110th Congress

    2007 - 2008
  • 109th Congress

    2005 - 2006
  • 108th Congress

    2003 - 2004
Show All

Bills

  • 112th Congress

    2011 - 2012
  • 111th Congress

    2009 - 2010
  • 110th Congress

    2007 - 2008
  • 109th Congress

    2005 - 2006
  • 108th Congress

    2003 - 2004
Show All