HARRIS BROWN MCDOWELL

Previously

U.S. House of Representatives
U.S. Representative
January 7, 1959 - October 22, 1966 Videos: 0 U.S. House of Representatives
U.S. Representative
January 5, 1955 - July 27, 1956 Videos: 0
Ideology Rankings

Ideology data is based on DW-NOMINATE statistics developed by Keith Poole and Howard Rosenthal. More information can be found at the Voteview Blog .

Recent Appearances

See all appearances

Appearance Stats

More