Helen Delich Bentley

Previously

c. January 1, 1969 - c. January 1, 1975 Chair, Federal Maritime Commission Videos: 26 January 3, 1985 - January 3, 1995 U.S. Representative, U.S. House of Representatives Videos: 400
View Official Bio

Recent Appearances

See all appearances

Appearance Stats

Committees

Votes

  • 103rd Congress

    1993 - 1994
  • 102nd Congress

    1991 - 1992
  • 101st Congress

    1989 - 1990
  • 100th Congress

    1987 - 1988
  • 99th Congress

    1985 - 1986

Bills

  • 103rd Congress

    1993 - 1994
  • 102nd Congress

    1991 - 1992
  • 101st Congress

    1989 - 1990
  • 100th Congress

    1987 - 1988
  • 99th Congress

    1985 - 1986