Hugh "Jim" James Saxton

Previously

U.S. House of Representatives
U.S. Representative
January 5, 1993 - January 5, 2009 Videos: 386 U.S. House of Representatives
U.S. Representative
November 6, 1984 - January 4, 1993 Videos: 73
Former District Map Ideology Rankings

Ideology data is based on DW-NOMINATE statistics developed by Keith Poole and Howard Rosenthal. More information can be found at the Voteview Blog .

Recent Appearances

See all appearances

Appearance Stats

More