James H. Bilbray

Previously

c. May 3, 2005 - c. April 15, 2006 Commissioner, Defense Base Closure and Realignment Cmsn. Videos: 44 January 3, 1987 - January 3, 1995 U.S. Representative, U.S. House of Representatives Videos: 110
View Official Bio

Recent Appearances

See all appearances

Appearance Stats

Committees

Votes

  • 103rd Congress

    1993 - 1994
  • 102nd Congress

    1991 - 1992
  • 101st Congress

    1989 - 1990
  • 100th Congress

    1987 - 1988

Bills

  • 103rd Congress

    1993 - 1994
  • 102nd Congress

    1991 - 1992
  • 101st Congress

    1989 - 1990
  • 100th Congress

    1987 - 1988