JAMES MCANDREWS

January 3, 1935 - Present U.S. Representative, D-IL 9th Videos: 0 April 7, 1913 - Present U.S. Representative, D-IL 6th Videos: 0 November 9, 1903 - Present U.S. Representative, D-IL 5th Videos: 0 December 2, 1901 - Present U.S. Representative, D-IL 4th Videos: 0
View Official Bio

Recent Appearances

See all appearances

Appearance Stats

Committees

Show All

Votes

  • 76th Congress

    1939 - 1940
  • 75th Congress

    1937 - 1938
  • 74th Congress

    1935 - 1936
Show All

Bills

  • 76th Congress

    1939 - 1940
  • 75th Congress

    1937 - 1938
  • 74th Congress

    1935 - 1936
Show All