Jennifer Dunn


U.S. House of Representatives
U.S. Representative
January 3, 1993 - January 4, 2005 Videos: 385 Washington (State), Republican Party
c. January 1, 1987 - c. November 8, 1992 Videos: 3
Former District Map Ideology Rankings

Ideology data is based on DW-NOMINATE statistics developed by Keith Poole and Howard Rosenthal. More information can be found at the Voteview Blog .

Recent Appearances

  • [alt text]

    2006 Midterm Elections

    Former Governor Blanchard moderated a panel on the 2006 midterm elections, predicted outcomes of several election campaigns,…

  • [alt text]

    House Session

  • [alt text]

    Impact of Contract with America

    Participants talked about the impact on public policy and contemporary significance of the 1994 “contract with…

  • [alt text]

    Homeland Security Programs

    Secretary Ridge testified before the committee on the September 11 Commission’s findings and recommendations. He…

See all appearances

Appearance Stats