John C. Culver


U.S. Senate
U.S. Senator
January 4, 1975 - January 3, 1981 Videos: 7 U.S. House of Representatives
U.S. Representative
January 4, 1965 - January 3, 1975 Videos: 0
Ideology Rankings

Ideology data is based on DW-NOMINATE statistics developed by Keith Poole and Howard Rosenthal. More information can be found at the Voteview Blog .

Recent Appearances

See all appearances

Appearance Stats