John Melcher


U.S. Senate
U.S. Senator
January 1, 1977 - January 1, 1989 Videos: 58 U.S. House of Representatives
U.S. Representative
January 3, 1969 - October 1, 1976 Videos: 0
Ideology Rankings

Ideology data is based on DW-NOMINATE statistics developed by Keith Poole and Howard Rosenthal. More information can be found at the Voteview Blog .

Recent Appearances

See all appearances

Appearance Stats