John Rousselot

January 3, 1961 - Present U.S. Representative, R-CA 25th Videos: 0

Previously

January 14, 1975 - January 3, 1983 U.S. Representative, U.S. House of Representatives Videos: 1 June 30, 1970 - January 13, 1975 U.S. Representative, U.S. House of Representatives Videos: 0
View Official Bio

Recent Appearances

See all appearances

Appearance Stats

Committees

Show All

Votes

  • 97th Congress

    1981 - 1982
  • 95th Congress

    1977 - 1978
  • 94th Congress

    1975 - 1976
  • 93rd Congress

    1973 - 1974
Show All

Bills

  • 97th Congress

    1981 - 1982
  • 95th Congress

    1977 - 1978
  • 94th Congress

    1975 - 1976
  • 93rd Congress

    1973 - 1974
Show All