Melissa Bean


U.S. House of Representatives
U.S. Representative
January 4, 2005 - January 3, 2011 Videos: 86 Illinois
U.S. Representative-Elect
c. November 2, 2004 - c. January 3, 2005 Videos: 2
Former District Map Ideology Rankings

Ideology data is based on DW-NOMINATE statistics developed by Keith Poole and Howard Rosenthal. More information can be found at the Voteview Blog .

Recent Appearances

See all appearances

Appearance Stats