ORSAMUS BENAJA MATTESON

December 7, 1857 - Present U.S. Representative, R-NY 20th Videos: 0 December 3, 1855 - Present U.S. Representative, Opposition-NY 20th Videos: 0 December 5, 1853 - Present U.S. Representative, W-NY 20th Videos: 0 December 3, 1849 - Present U.S. Representative, W-NY 20th Videos: 0
View Official Bio

Recent Appearances

See all appearances

Appearance Stats

Committees

Votes

  • 34th Congress

    1855 - 1857
  • 33rd Congress

    1853 - 1855
  • 31st Congress

    1849 - 1851

Bills

  • 34th Congress

    1855 - 1857
  • 33rd Congress

    1853 - 1855
  • 31st Congress

    1849 - 1851