Robert N. Giaimo

c. February 8, 1989 - Present Co-Chairman, Committee for a Responsible Federal Budget Videos: 6

Previously

Committee for a Responsible Federal Budget
Member
c. November 30, 1988 - c. February 8, 1989 Videos: 1 U.S. House of Representatives
U.S. Representative
January 3, 1959 - January 3, 1981 Videos: 0
Ideology Rankings

Ideology data is based on DW-NOMINATE statistics developed by Keith Poole and Howard Rosenthal. More information can be found at the Voteview Blog .

Recent Appearances

See all appearances

Appearance Stats

More