Samuel Studdiford Stratton

January 3, 1959 - Present U.S. Representative, D-NY 32nd Videos: 0

Previously

January 3, 1983 - January 3, 1989 U.S. Representative, U.S. House of Representatives Videos: 25 January 3, 1973 - January 2, 1983 U.S. Representative, U.S. House of Representatives Videos: 2 January 21, 1971 - January 2, 1973 U.S. Representative, U.S. House of Representatives Videos: 0 January 9, 1963 - January 20, 1971 U.S. Representative, U.S. House of Representatives Videos: 0
Ideology Rankings

Ideology data is based on DW-NOMINATE statistics developed by Keith Poole and Howard Rosenthal. More information can be found at the Voteview Blog .

Recent Appearances

  • [alt text]

    House Session

  • [alt text]

    House Session

    The House passed H.R. 5462, to provide assistance for housing and community development in the United States-Mexico border…

  • [alt text]

    House Session

    CR, pp. H3129-H3186. By a vote of 252 to 172 the House passed H.R. 4264, the Defense Authorization Bill, to authorize…

  • [alt text]

    House Session

    CR, pp. H2984-H3031. The House continued consideration of H.R. 2464, the Defense Authorization Bill.

See all appearances

Appearance Stats

More