S. William Green

Previously

U.S. House of Representatives
U.S. Representative
February 14, 1978 - January 2, 1983 Videos: 10 U.S. House of Representatives
U.S. Representative
January 3, 1983 - January 3, 1993 Videos: 112
Ideology Rankings

Ideology data is based on DW-NOMINATE statistics developed by Keith Poole and Howard Rosenthal. More information can be found at the Voteview Blog .

Recent Appearances

  • [alt text]

    Republican Party Issues

    At a Republican luncheon, Senator Kassebaum spoke about the president’s economic plan and health care reform…

  • [alt text]

    House Session

    H.R. 5368: A bill to make appropriations for foreign operations, export financing, and related programs. H.R. 5504: A…

  • [alt text]

    House Session

  • [alt text]

    House Session

    HR 572: A bill to direct the Committee on Standards of Official Conduct to conduct an investigation regarding possible…

See all appearances

Appearance Stats

More