Tom Foglietta

Previously

January 3, 1983 - November 11, 1997 U.S. Representative, U.S. House of Representatives Videos: 113 January 5, 1981 - January 2, 1983 U.S. Representative, U.S. House of Representatives Videos: 0
View Official Bio

Recent Appearances

See all appearances

Appearance Stats

Committees

Show All

Votes

  • 105th Congress

    1997 - 1998
  • 104th Congress

    1995 - 1996
  • 103rd Congress

    1993 - 1994
  • 102nd Congress

    1991 - 1992
  • 101st Congress

    1989 - 1990
Show All

Bills

  • 105th Congress

    1997 - 1998
  • 104th Congress

    1995 - 1996
  • 103rd Congress

    1993 - 1994
  • 102nd Congress

    1991 - 1992
  • 101st Congress

    1989 - 1990
Show All