THOMAS MANSON NORWOOD

Previously

U.S. House of Representatives
U.S. Representative
December 7, 1885 - March 3, 1889 Videos: 0 U.S. Senate
U.S. Senator
March 4, 1871 - March 3, 1877 Videos: 0
Ideology Rankings

Ideology data is based on DW-NOMINATE statistics developed by Keith Poole and Howard Rosenthal. More information can be found at the Voteview Blog .

Recent Appearances

See all appearances

Appearance Stats

More