Thomas "Tom" Tancredo

Previously

January 3, 1999 - January 3, 2009 U.S. Representative, U.S. House of Representatives Videos: 296 c. December 20, 1996 - c. November 4, 1998 President, Independence Institute Videos: 2
View Official Bio

Recent Appearances

See all appearances

Appearance Stats

Committees

Votes

  • 110th Congress

    2007 - 2008
  • 109th Congress

    2005 - 2006
  • 108th Congress

    2003 - 2004
  • 107th Congress

    2001 - 2002
  • 106th Congress

    1999 - 2000

Bills

  • 110th Congress

    2007 - 2008
  • 109th Congress

    2005 - 2006
  • 108th Congress

    2003 - 2004
  • 107th Congress

    2001 - 2002
  • 106th Congress

    1999 - 2000