WILLIAM ALMON WHEELER

December 6, 1875 - Present U.S. Representative, R-NY 19th Videos: 0 December 1, 1873 - Present U.S. Representative, R-NY 18th Videos: 0 March 4, 1869 - Present U.S. Representative, R-NY 17th Videos: 0 July 4, 1861 - Present U.S. Representative, R-NY 16th Videos: 0
View Official Bio

Recent Appearances

See all appearances

Appearance Stats

Committees

Votes

  • 44th Congress

    1875 - 1877
  • 43rd Congress

    1873 - 1875
  • 42nd Congress

    1871 - 1873
  • 41st Congress

    1869 - 1871

Bills

  • 44th Congress

    1875 - 1877
  • 43rd Congress

    1873 - 1875
  • 42nd Congress

    1871 - 1873
  • 41st Congress

    1869 - 1871