Barry M. Goldwater Jr.

Previously

U.S. House of Representatives
U.S. Representative
January 14, 1975 - January 3, 1983 Videos: 2 U.S. House of Representatives
U.S. Representative
April 29, 1969 - January 13, 1975 Videos: 4
Ideology Rankings

Ideology data is based on DW-NOMINATE statistics developed by Keith Poole and Howard Rosenthal. More information can be found at the Voteview Blog .

Recent Appearances

See all appearances

Appearance Stats

More