Ben Cardin

January 4, 2007 - Present U.S. Senator, D-MD Videos: 847

Previously

Commission on Security and Cooperation in Europe
Co-Chair
c. January 4, 2007 - c. December 31, 2008 Videos: 1 U.S. House of Representatives
U.S. Representative
January 3, 1987 - January 3, 2007 Videos: 580
District Map Ideology Rankings

Ideology data is based on DW-NOMINATE statistics developed by Keith Poole and Howard Rosenthal. More information can be found at the Voteview Blog .

Recent Appearances

See all appearances

Appearance Stats

More