CHARLES J. KERSTEN

On the C-SPAN Networks:
CHARLES J. KERSTEN was a Republican Representative for Wisconsin's 5th district with zero videos in the C-SPAN Video Library.

Appearances by Title:

Previously

U.S. Representative, R-WI 5th January 3, 1951 - December 2, 1954 Videos: 0 U.S. Representative, R-WI 5th January 3, 1947 - December 31, 1948 Videos: 0

Recent Appearances

See all appearances

Appearance Stats

More

Historical Member of Congress Record

Former Ideology Rankings

Ideology data is based on DW-NOMINATE statistics developed by Keith Poole and Howard Rosenthal. More information can be found at the Voteview Blog .