DELWIN CLAWSON

On the C-SPAN Networks:
DELWIN CLAWSON was a Republican Representative for California's 33rd district with zero videos in the C-SPAN Video Library.

Appearances by Title:

Previously

U.S. Representative, R-CA 33rd January 14, 1975 - October 15, 1978 Videos: 0 U.S. Representative, R-CA 23rd January 9, 1963 - January 13, 1975 Videos: 0

Recent Appearances

See all appearances

Appearance Stats

More

Historical Member of Congress Record

Former Ideology Rankings

Ideology data is based on DW-NOMINATE statistics developed by Keith Poole and Howard Rosenthal. More information can be found at the Voteview Blog .