DONALD HAMMER MAGNUSON

On the C-SPAN Networks:
DONALD HAMMER MAGNUSON was a Democratic Representative for Washington's 7th district with zero videos in the C-SPAN Video Library.

Appearances by Title:

Previously

U.S. Representative, D-WA 7th January 7, 1959 - October 13, 1962 Videos: 0 U.S. Representative, D-WA 99th January 3, 1953 - January 6, 1959 Videos: 0

Recent Appearances

See all appearances

Appearance Stats

More

Historical Member of Congress Record

Former Ideology Rankings

Ideology data is based on DW-NOMINATE statistics developed by Keith Poole and Howard Rosenthal. More information can be found at the Voteview Blog .