FREDERICK AVERY JOHNSON

On the C-SPAN Networks:
FREDERICK AVERY JOHNSON was a Republican Representative for New York's 21st district with zero videos in the C-SPAN Video Library.

Appearances by Title:

Previously

U.S. Representative, R-NY 21st December 7, 1885 - March 3, 1887 Videos: 0 U.S. Representative, R-NY 18th December 3, 1883 - December 6, 1885 Videos: 0

Recent Appearances

See all appearances

Appearance Stats

More

Historical Member of Congress Record

Former Ideology Rankings

Ideology data is based on DW-NOMINATE statistics developed by Keith Poole and Howard Rosenthal. More information can be found at the Voteview Blog .