GEORGE POTTER DARROW

On the C-SPAN Networks:
GEORGE POTTER DARROW was a Republican Representative for Pennsylvania's 7th district with zero videos in the C-SPAN Video Library.

Appearances by Title:

Previously

U.S. Representative, R-PA 7th January 3, 1939 - January 3, 1941 Videos: 0 U.S. Representative, R-PA 7th December 3, 1923 - June 20, 1936 Videos: 0 U.S. Representative, R-PA 6th December 6, 1915 - December 2, 1923 Videos: 0

Recent Appearances

See all appearances

Appearance Stats

More

Historical Member of Congress Record

Former Ideology Rankings

Ideology data is based on DW-NOMINATE statistics developed by Keith Poole and Howard Rosenthal. More information can be found at the Voteview Blog .