HARRISON ARLING WILLIAMS

On the C-SPAN Networks:
HARRISON ARLING WILLIAMS was a Democratic Senator for New Jersey with zero videos in the C-SPAN Video Library.

Appearances by Title:

Previously

U.S. Senator, D-NJ January 7, 1959 - December 23, 1982 Videos: 0 U.S. Representative, D-NJ 6th January 3, 1953 - July 27, 1956 Videos: 0

Recent Appearances

See all appearances

Appearance Stats

More

Historical Member of Congress Record

Former Ideology Rankings

Ideology data is based on DW-NOMINATE statistics developed by Keith Poole and Howard Rosenthal. More information can be found at the Voteview Blog .