HENRY LOGAN

On the C-SPAN Networks:
HENRY LOGAN was a Democratic Representative for Pennsylvania's 11th district with zero videos in the C-SPAN Video Library.

Appearances by Title:

Previously

U.S. Representative, D-PA 11th September 4, 1837 - March 3, 1839 Videos: 0 U.S. Representative, Jackson-PA 11th December 7, 1835 - March 3, 1837 Videos: 0

Recent Appearances

See all appearances

Appearance Stats

More

Historical Member of Congress Record

Former Ideology Rankings

Ideology data is based on DW-NOMINATE statistics developed by Keith Poole and Howard Rosenthal. More information can be found at the Voteview Blog .