ISIDORE DOLLINGER

On the C-SPAN Networks:
ISIDORE DOLLINGER was a Democratic Representative for New York's 23rd district with zero videos in the C-SPAN Video Library.

Appearances by Title:

Previously

U.S. Representative, D-NY 23rd January 3, 1953 - September 1, 1960 Videos: 0 U.S. Representative, D-NY 24th January 3, 1949 - January 2, 1953 Videos: 0

Recent Appearances

See all appearances

Appearance Stats

More

Historical Member of Congress Record

Former Ideology Rankings

Ideology data is based on DW-NOMINATE statistics developed by Keith Poole and Howard Rosenthal. More information can be found at the Voteview Blog .