JAMES WHITSON DUNBAR

On the C-SPAN Networks:
JAMES WHITSON DUNBAR was a Republican Representative for Indiana's 3rd district with zero videos in the C-SPAN Video Library.

Appearances by Title:

Previously

U.S. Representative, R-IN 3rd April 15, 1929 - March 3, 1931 Videos: 0 U.S. Representative, R-IN 3rd May 19, 1919 - March 3, 1923 Videos: 0

Recent Appearances

See all appearances

Appearance Stats

More

Historical Member of Congress Record

Former Ideology Rankings

Ideology data is based on DW-NOMINATE statistics developed by Keith Poole and Howard Rosenthal. More information can be found at the Voteview Blog .