JAMES ARCHIBALD FREAR

On the C-SPAN Networks:
JAMES ARCHIBALD FREAR was a Republican Representative for Wisconsin's 9th district with zero videos in the C-SPAN Video Library.

Appearances by Title:

Previously

U.S. Representative, R-WI 9th March 9, 1933 - June 18, 1934 Videos: 0 U.S. Representative, R-WI 10th April 7, 1913 - March 8, 1933 Videos: 0

Recent Appearances

See all appearances

Appearance Stats

More

Historical Member of Congress Record

Former Ideology Rankings

Ideology data is based on DW-NOMINATE statistics developed by Keith Poole and Howard Rosenthal. More information can be found at the Voteview Blog .