JAY LE FEVRE

On the C-SPAN Networks:
JAY LE FEVRE was a Republican Representative for New York's 30th district with zero videos in the C-SPAN Video Library.

Appearances by Title:

Previously

U.S. Representative, R-NY 30th January 3, 1945 - January 2, 1951 Videos: 0 U.S. Representative, R-NY 27th January 6, 1943 - January 2, 1945 Videos: 0

Recent Appearances

See all appearances

Appearance Stats

More

Historical Member of Congress Record

Former Ideology Rankings

Ideology data is based on DW-NOMINATE statistics developed by Keith Poole and Howard Rosenthal. More information can be found at the Voteview Blog .