JEREMIAH MORROW

On the C-SPAN Networks:
JEREMIAH MORROW was a Whig Representative for Ohio's 4th district with zero videos in the C-SPAN Video Library.

Appearances by Title:

Previously

U.S. Representative, Whig-OH 4th December 2, 1839 - March 3, 1843 Videos: 0 U.S. Senator, Democratic-Republican-OH May 24, 1813 - March 3, 1819 Videos: 0 U.S. Representative, Democratic-Republican-OH 1st October 17, 1803 - March 3, 1813 Videos: 0

Recent Appearances

See all appearances

Appearance Stats

More

Historical Member of Congress Record

Former Ideology Rankings

Ideology data is based on DW-NOMINATE statistics developed by Keith Poole and Howard Rosenthal. More information can be found at the Voteview Blog .