JOE "JOSEPH" D. WAGGONNER

Previously

National Commission on Social Security Reform
Member
c. January 1, 1982 - c. February 28, 1983 Videos: 1 U.S. House of Representatives
U.S. Representative
January 3, 1961 - October 15, 1978 Videos: 0
Ideology Rankings

Ideology data is based on DW-NOMINATE statistics developed by Keith Poole and Howard Rosenthal. More information can be found at the Voteview Blog .

Recent Appearances

  • [alt text]

    Social Security

    Witnesses testified on the commission’s report on stabilizing the Social Security program. Note: This is an incomplete…

See all appearances

Appearance Stats

More