JOHN JOSEPH KINDRED

On the C-SPAN Networks:
JOHN JOSEPH KINDRED was a Democratic Representative for New York's 2nd district with zero videos in the C-SPAN Video Library.

Appearances by Title:

Previously

U.S. Representative, D-NY 2nd April 11, 1921 - March 3, 1929 Videos: 0 U.S. Representative, D-NY 14th April 4, 1911 - March 3, 1913 Videos: 0

Recent Appearances

See all appearances

Appearance Stats

More

Historical Member of Congress Record

Former Ideology Rankings

Ideology data is based on DW-NOMINATE statistics developed by Keith Poole and Howard Rosenthal. More information can be found at the Voteview Blog .