JOHN FINIS PHILIPS

On the C-SPAN Networks:
JOHN FINIS PHILIPS was a Democratic Representative for Missouri's 7th district with zero videos in the C-SPAN Video Library.

Appearances by Title:

Previously

U.S. Representative, D-MO 7th March 18, 1879 - March 3, 1881 Videos: 0 U.S. Representative, D-MO 7th December 6, 1875 - March 3, 1877 Videos: 0

Recent Appearances

See all appearances

Appearance Stats

More

Historical Member of Congress Record

Former Ideology Rankings

Ideology data is based on DW-NOMINATE statistics developed by Keith Poole and Howard Rosenthal. More information can be found at the Voteview Blog .