JOHN RAYMOND PILLION

On the C-SPAN Networks:
JOHN RAYMOND PILLION was a Republican Representative for New York's 39th district with zero videos in the C-SPAN Video Library.

Appearances by Title:

Previously

U.S. Representative, R-NY 39th January 9, 1963 - October 3, 1964 Videos: 0 U.S. Representative, R-NY 42nd January 3, 1953 - January 8, 1963 Videos: 0

Recent Appearances

See all appearances

Appearance Stats

More

Historical Member of Congress Record

Former Ideology Rankings

Ideology data is based on DW-NOMINATE statistics developed by Keith Poole and Howard Rosenthal. More information can be found at the Voteview Blog .