JOHN SANFORD

On the C-SPAN Networks:
JOHN SANFORD was a Republican Representative for New York's 20th district with zero videos in the C-SPAN Video Library.

Appearances by Title:

Previously

U.S. Representative, R-NY 20th December 2, 1889 - March 3, 1893 Videos: 0 U.S. Representative, D-NY 15th May 31, 1841 - March 3, 1843 Videos: 0

Recent Appearances

See all appearances

Appearance Stats

More

Historical Member of Congress Record

Former Ideology Rankings

Ideology data is based on DW-NOMINATE statistics developed by Keith Poole and Howard Rosenthal. More information can be found at the Voteview Blog .