JONATHAN FISK

On the C-SPAN Networks:
JONATHAN FISK was a Democratic-Republican Representative for New York's 6th district with zero videos in the C-SPAN Video Library.

Appearances by Title:

Previously

U.S. Representative, Democratic-Republican-NY 6th May 24, 1813 - March 3, 1815 Videos: 0 U.S. Representative, Democratic-Republican-NY 3rd May 22, 1809 - March 3, 1811 Videos: 0

Recent Appearances

See all appearances

Appearance Stats

More

Historical Member of Congress Record

Former Ideology Rankings

Ideology data is based on DW-NOMINATE statistics developed by Keith Poole and Howard Rosenthal. More information can be found at the Voteview Blog .