JONATHAN ROBERTS

On the C-SPAN Networks:
JONATHAN ROBERTS was a Democratic-Republican Senator for Pennsylvania with zero videos in the C-SPAN Video Library.

Appearances by Title:

Previously

U.S. Senator, Democratic-Republican-PA May 24, 1813 - March 3, 1821 Videos: 0 U.S. Representative, Democratic-Republican-PA 2nd November 4, 1811 - March 3, 1815 Videos: 0

Recent Appearances

See all appearances

Appearance Stats

More

Historical Member of Congress Record

Former Ideology Rankings

Ideology data is based on DW-NOMINATE statistics developed by Keith Poole and Howard Rosenthal. More information can be found at the Voteview Blog .