JOSHUA SANDS

On the C-SPAN Networks:
JOSHUA SANDS was an Adams Representative for New York's 2nd district with zero videos in the C-SPAN Video Library.

Appearances by Title:

Previously

U.S. Representative, Adams-NY 2nd December 5, 1825 - March 3, 1827 Videos: 0 U.S. Representative, Federalist-NY 2nd October 17, 1803 - March 3, 1805 Videos: 0

Recent Appearances

See all appearances

Appearance Stats

More

Historical Member of Congress Record

Former Ideology Rankings

Ideology data is based on DW-NOMINATE statistics developed by Keith Poole and Howard Rosenthal. More information can be found at the Voteview Blog .