JUSTIN LEROY JOHNSON

On the C-SPAN Networks:
JUSTIN LEROY JOHNSON was a Republican Representative for California's 11th district with zero videos in the C-SPAN Video Library.

Appearances by Title:

Previously

U.S. Representative, R-CA 11th January 3, 1953 - July 27, 1956 Videos: 0 U.S. Representative, R-CA 3rd January 6, 1943 - January 2, 1953 Videos: 0

Recent Appearances

See all appearances

Appearance Stats

More

Historical Member of Congress Record

Former Ideology Rankings

Ideology data is based on DW-NOMINATE statistics developed by Keith Poole and Howard Rosenthal. More information can be found at the Voteview Blog .