LLEWELLYN POWERS

On the C-SPAN Networks:
LLEWELLYN POWERS was a Republican Representative for Maine's 4th district with zero videos in the C-SPAN Video Library.

Appearances by Title:

Previously

U.S. Representative, R-ME 4th December 2, 1901 - March 3, 1909 Videos: 0 U.S. Representative, R-ME 4th October 15, 1877 - March 3, 1879 Videos: 0

Recent Appearances

See all appearances

Appearance Stats

More

Historical Member of Congress Record

Former Ideology Rankings

Ideology data is based on DW-NOMINATE statistics developed by Keith Poole and Howard Rosenthal. More information can be found at the Voteview Blog .