LUCIUS QUINTUS LAMAR

On the C-SPAN Networks:
LUCIUS QUINTUS LAMAR was a Democratic Senator for Mississippi with zero videos in the C-SPAN Video Library.

Appearances by Title:

Previously

U.S. Senator, D-MS October 15, 1877 - March 3, 1887 Videos: 0 U.S. Representative, D-MS 1st December 1, 1873 - March 3, 1877 Videos: 0 U.S. Representative, D-MS 1st December 7, 1857 - March 3, 1861 Videos: 0

Recent Appearances

See all appearances

Appearance Stats

More

Historical Member of Congress Record

Former Ideology Rankings

Ideology data is based on DW-NOMINATE statistics developed by Keith Poole and Howard Rosenthal. More information can be found at the Voteview Blog .