NICHOLAS LONGWORTH

On the C-SPAN Networks:
NICHOLAS LONGWORTH was a Republican Representative for Ohio's 1st district with zero videos in the C-SPAN Video Library.

Appearances by Title:

Previously

U.S. Representative, R-OH 1st December 6, 1915 - March 3, 1933 Videos: 0 U.S. Representative, R-OH 1st November 9, 1903 - March 3, 1913 Videos: 0

Recent Appearances

See all appearances

Appearance Stats

More

Historical Member of Congress Record

Former Ideology Rankings

Ideology data is based on DW-NOMINATE statistics developed by Keith Poole and Howard Rosenthal. More information can be found at the Voteview Blog .